Dilego.pl

Wybierasz trampolinę do swojego ogrodu? Przede wszystkim pomyśl o bezpieczeństwie!

27.07.2022

0

Wybierasz trampolinę do swojego ogrodu? Przede wszystkim pomyśl o bezpieczeństwie!

Dzieci w końcu doczekały się długo oczekiwanego urlopu. Aby nie spędzali całego czasu przy komputerze lub telefonie komórkowym, z pewnością zapewniłeś im wystarczająco dużo rozrywki i sportu w swoim ogrodzie. W tym skoki na trampolinie, które są zarówno popularną, jak i bezpieczną rozrywką, o ile przestrzega się kilku wskazówek.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny?

Użyte materiały – wysokiej jakości materiały są gwarancją długowieczności nie tylko trampolin, ale także wszelkich innych urządzeń ogrodniczych. Przy trampolinach jednak szczególnie ważne jest zastosowanie nienagannych komponentów – chodzi o bezpieczeństwo Twoich dzieci podczas skakania. Dlatego przed zakupem upewnij się, że konstrukcja nośna jest wystarczająco stabilna, a używane słupy wystarczająco solidne, w przeciwnym razie ryzykujesz nieprzyjemny wypadek.

Powierzchnia odbicia wykonana z solidnego materiału nieściernego – z jednej strony powierzchnia skakania musi być wykonana z solidnego, wysokiej jakości materiału, co zwiększa trwałość trampoliny, z drugiej jednak strony użyty materiał powinien być miękki i odporne na zarysowania, dzięki czemu odbicia w najmniejszym stopniu obciążają stawy i nie obcierają dziecięcej skóry 

Prawidłowe umieszczenie wewnętrznej siatki zabezpieczającej - siatka zabezpieczająca musi być zawsze umieszczona (i odpowiednio zabezpieczona) pomiędzy powierzchnią do skakania a sprężynami, a nie całkowicie za sprężynami. Jej zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie wchodzeniu rozbawionych dzieci na stelaż trampoliny czy nawet między sprężynami, które również powinny być chronione solidnym pokrowcem.

Możliwość zakupu części zamiennych i akcesoriów - unikaj używania nieoryginalnych części zamiennych i akcesoriów do trampolin. To znacznie wydłuży żywotność Twojej trampoliny. Szczególnie polecamy zastosowanie drabinki antypoślizgowej, siatki do trampoliny, pokrowca na trampolinę oraz zestawu kotwiczącego. A gdy tylko jakakolwiek część Twojej trampoliny zacznie wykazywać oznaki zużycia, nie wahaj się wymienić jej na nową 

Rygorystyczne normy bezpieczeństwa = gwarancja bezpieczeństwa – każda trampolina musi spełniać normy bezpieczeństwa określone przez nasze prawo i być sprawdzona przez zaufaną instytucję, taką jak Engineering Testing Institute. Inne certyfikaty gwarantujące stabilność i trwałość trampolin to m.in. Dekra, Intertek i TÜV.

Trampoliny Marimex spełnią wszystkie Twoje wymagania dotyczące bezpieczeństwa i jakości. Sam zobacz.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...