Dilego.cz

Witaminy z własnego ogrodu

20.04.2021

0

Witaminy z własnego ogrodu

Jeśli dbasz o swoje zdrowie, prawdopodobnie dużo czytałeś o działaniu witamin, enzymów i przeciwutleniaczy. Ale czy wiesz też, że w swoim ogrodzie znajdziesz najkorzystniejsze witaminy?


Co uprawiać w ogrodzie, żebyś nie musiał kupować sztucznych witamin

Maliny, jeżyny, truskawki, żurawiny, porzeczki, agrest ... co najmniej jeden krzew można znaleźć w prawie każdym ogrodzie. Uwielbiamy je w dżemach, syropach i deserach, ale najzdrowsze są surowe. Zawierają dużą ilość witamin C i K, błonnik, dużo przeciwutleniaczy, obniżają poziom cukru we krwi i cholesterol.

TUNEL FOLIOWY 200 X 300 CM (6 M2) BIAŁY

Jak to wyhodować: na zwykłej ziemi ogrodowej wystarczą aronia. Kwaśnej gleby wymagają borówki, żurawina. Dlatego wymieszaj odpowiednią mieszankę z torfem lub liściem. Prawdziwym ascetą pod tym względem jest rokitnik zwyczajny, który będzie się dobrze rozwijał nawet na glebach ubogich w składniki odżywcze.

Brokuły

Dzieci go nienawidzą, wegetarianie natomiast uwielbiają go za wysoką zawartość wapnia. Najbardziej odpowiednia jest delikatna obróbka brokułów na parze, która nie niszczy witaminy C lub próba wyciśnięcia z niej soku w sokowirówce. Otrzymasz eliksir zdrowia pełen przeciwutleniaczy, który może naprawić uszkodzone komórki w organizmie i walczyć z rakiem.

Jak to uprawiać: Brokuły można wstępnie uprawiać i sadzić dwa razy w roku, na wiosenne i jesienne zbiory. Wymaga dobrze przepuszczalnej gleby glinowo-piaszczystej bogatej w wapń. Jego okres wegetacyjny trwa 70-90 dni i zbieramy go, gdy jego pąki są zielone i całkowicie zamknięte.

Rzodkiewka

Podobnie jak brokuły, rzodkiewki należą do rodziny krzyżowych. Są bogate w witaminę C, beta karoten i kwas foliowy, a także potas i cynk. Mają bardzo niską kaloryczność i możemy je spożywać na ciepło i na zimno.

Jak je uprawiać: Siew rzodkiewki to prawdziwa wiosna dla ogrodników. Ich nasiona kiełkują w temperaturze 2-3 ° C i najlepiej rozwijają się w temperaturze 15-17 ° C. Wymagają gleby lekkiej, bogatej w próchnicę i regularnego podlewania.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie