Dilego.pl

Wiosna w ogrodzie - co jest ważne.

22.03.2019

0

Wiosna w ogrodzie - co jest ważne.

Wiosna w ogrodzie - co musisz zrobić?

Wiosna w ogrodzie zaczyna się w lutym. Już zimą należy przycinać drzewa, sadzić rośliny w szklarni lub utrzymywać narzędzia ogrodowe. Ale większość pracy czeka na ogrodników, gdy budzi się natura.

Pielęgnacja drzew i krzewów

Na przełomie marca i kwietnia jest odpowiedni czas na sadzenie nowych drzew, krzewów, kwiatów, ziół i warzyw. Jeśli temperatura utrzymuje się powyżej 10 stopni przez kilka dni, można sadzić malinę, borówkę i truskawkę. Czy myślisz o założeniu nowego żywopłotu? Dlaczego czym szybciej tym lepiej - aby krzewy mogły nadrobić zaległości przed początkiem letniej suszy.

Tnij drzewa i krzewy natychmiast po posadzeniu, aby zwiększyć ich wzrost. Aby uzyskać czyste i łatwe cięcie, musisz mieć dobrą piłę - sekator, więc jeśli Twoja stara piła już ma swoje lata świetności za sobą, poszukaj odpowiedniej wymiany.

To samo dotyczy innych narzędzi ogrodniczych, takich jak motyki, szpilki do sadzenia, łopaty lub nożyce do żywopłotu. Dzięki wysokiej jakości narzędziom można łatwo tworzyć nowe grządki, rozluźniać glebę i usuwać chwasty, które niestety zaczynają kiełkować natychmiast po stopieniu ostatniego śniegu.

Siejemy

Czy pod koniec zimy udało Ci się wyhodować pomidory, ogórki i kalafiory w szklarni? Dobra robota, masz połowę pracy. Teraz zasadż rzodkiewki, sałatę, szpinak lub koperek, na grzątkach. Uważaj przy sadzeniu cebuli, ponieważ nie toleruje dużych mrozów. Jeśli zima jeszcze nie chce się poddać, nawet pod koniec marca, raczej powinieneś sadzenie cebuli odłożyć.

Zioła w ogrodzie

Czy lubisz pachnące zioła? Można je uprawiać na balkonie, parapecie, w słonecznym wnętrzu, ale oczywiście w ogrodzie na świeżym powietrzu. Szczególnie dobrze prosperują mięta, oregano, szałwia, szczypiorek i melisa. Zioła nie lubią cienia ani zbyt wilgotnego środowiska. Wieloletnie zioła, takie jak rozmaryn i tymianek, muszą być cięte na wiosnę.

Zadbaj o kwiaty w ogrodzie

W kwietniu można już sadzić byliny roślinne, cebulki i twardsze rośliny jednoroczne. Jeśli nie ma już przymrozków, usuń zimową izolację z róż i ostrożnie je przytnij. Zawsze umieszczaj nowe róże w słonecznych i przestronnych miejscach, aby mogły się rozwijać.

Relaks w ogrodzie

Nie zapomnij się zrelaksować w swoim ogrodzie. Odkurz namiot ogrodowy i meble ogrodowe, lub kup wszystko, co brakuje. Również zwróć uwagę na dekoracje ogrodowe i stawy, które muszą być czyszczone po zimie.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...