0

Koszyk

0 zł

Państwa kosz jest pusty

+48 881 713 281

(8:00 - 22:00)

Wiosenna pielęgnacja drzew owocowych

12.03.2020

0

Wiosenna pielęgnacja drzew owocowych

Każdego roku ogrodnicy zadają to samo pytanie: Ciąć czy nie ciąć? Ponieważ duża ilość światła słonecznego jest ważna dla prawidłowego rozwoju liści i owoców, zdecydowanie zalecamy cięcie. Jak to zrobić

Zestaw sekator i piła do gałęzi

Korzyści z przycinania drzew
Prawidłowo przycięta korona drzewa owocowego przepuszcza światło słoneczne, dzięki czemu jego owoce są słodsze. Są również zdrowsze, ponieważ przycięte drzewo jest mniej podatne na gnicie, strup i inne choroby. Drzewa nie rosną „do nieba" z powodu regularnego cięcia, są bardziej stabilne i starzeją się wolniej.

Sekator - 220 mm

Podstawowe rodzaje cięć to wiosna i jesień. Gałęzie można również przycinać zimą lub latem. Cięcie letnie jest szczególnie odpowiednie dla drzew, które szybko rosną, ale nie dają wystarczającej ilości owoców. Nieodpowiednim okresem jest późna wiosna, kiedy drzewo przepływa przez dużą część soku.

Piła łańcuchowa z łańcuchem Oregon

Jak ciąć
Do połowy marca, kiedy zwykle pojawia się pierwsze kiełkowanie, możliwe jest cięcie edukacyjne młodych drzew. Celem jest stworzenie silnej korony utworzonej przez główne i wtórne gałęzie owocujące. Dla starszych drzew wykonujemy cięcie pielęgnacyjne i modelujące. Jego celem jest napowietrzanie i rozświetlanie korony.

Niektórzy hodowcy wolą niski wzrost drzew, co oszczędza im niebezpiecznego wychylania się na drabinie podczas zbierania owoców. Korona niskiego drzewa jest zwykle dobrze oświetlona, ​​mało miejsca zajmuje i łatwiejsza do utrzymania w nadchodzących latach. Aby osiągnąć niski wzrost drzewa owocowego, konieczne jest przejście cięcia edukacyjnego w pierwszych pięciu latach i utrzymanie równowagi między wzrostem drzewa a płodnością w kolejnych latach.

Kosiarka elektryczna 1800W

Pamiętaj, że rany goją się szybciej, jeśli są blisko głównej gałęzi lub pnia. Konieczne jest również usunięcie stromo rosnących niepłodnych pędów, które niepotrzebnie pogrubiają koronę. Na przełomie maja i czerwca ich usunięcie jest najłatwiejsze - w tej chwili możemy je po prostu złamać. Ścinane gałęzie można leczyć balsamem drzewnym.

Nożyce do trawy 310 mm 8 pozycji (360 °)


Opryskiwanie drzew owocowych
Wielu ogrodników na wiosnę również leczy drzewa, opryskując je szkodnikami. Zalecamy, aby zawsze wybierać opryskiwacz z wysokiej jakości dyszą, która oszczędza dużo opryskiwania i nie obciąża ekosystemu ogrodowego.

Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy - 5 lZ powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Proszę wprowadzić imię

Państwa Imię

Proszę wprowadzić email

Państwa email

Proszę wprowadzić opis

Wczytywanie