0

Koszyk

0 zł

Państwa kosz jest pusty

+48 881 713 281

(8:00 - 22:00)

Świeże warzywa z ogrodu

24.04.2019

0

Świeże warzywa z ogrodu

Ogrodnicy, którzy chcą cieszyć się warzywami z własnego ogrodu wiosną, nie zatrzymają się w kwietniu. Ich dewizą jest głównie siew i sadzenie. Niektóre warzywa są wysiewane bezpośrednio na klombach, inne są nadal uprawiane w szklarniach, foliach i szklarniach i są sadzone od początku maja.

W kwietniu wysiewa się warzywa korzeniowe, takie jak marchew, pietruszka i rzodkiewka. Nie uprawiamy ich, nasiona są bezpośrednio na grządki. Kapusta i kalarepa mogą być wysiewane bezpośrednio na grzątki w ciepłych pomieszczeniach.

Uprawiamy również warzya strączkowye. W zależności od klimatu wysiewamy je w rzędach pod koniec kwietnia lub później. Fasola jest szczególnie wrażliwa na zimno, więc warto się nie spieszyć. Jeśli prognoza pogody pokazuje na mrozy, ochronimy młode rośliny włókniną.

Wręcz przeciwnie, zawsze uprawiamy warzywa owocowe na podłożu wysokiej jakości. Sadzonki pomidora, bakłażana i ogórka nadal muszą czekać na przybycie ciepłych dni. Na razie utrzymamy je w cieple za oknem lub szklarni  i przesadzamy je w połowie maja, kiedy nie będzie już przymrozków na poziomie gruntu.

Kwiecień - miesiąc ziemniaków i sałatek
Kto nie lubi sałatek w lecie? Nie przegap czasu, kiedy DECO composter musi dostać się do gleby. Bezpośrednio na grzątki sałaty, sałaty rzymskiej, a także szczypiorku i szpinaku. Kapusta pekińska, seler i koper włoski mogą być uprawiane za oknem lub w szklarni. Nie zapominaj o roślinach w folii i szklarniach, nie tylko pamiętaj o wystarczającej ilości wody, na przykład za pomocą elastycznego węża, ale także do wentylacji - z powodu pleśni i innych chorób.

Nie przegap wczesnych ziemniaków! Musza być już w ziemi w kwietniu. Najlepiej nawozić je kompostem.

Do uprawy ziemniaków w przydomowym ogrodzie warzywnym najlepiej wybrać odmiany bardzo wczesne np. : Agata,  Fresco, odmiany wczesne np. : Gracja, Vineta ewentualnie odmiany średnio wczesne np. : Asterix, Bartek.

Ułatw sobię pracę z wysokiej jakości sprzętem ogrodniczym! Praca będzie dla ciebie łatwa i wkrótce będziesz cieszyć się bogatymi zbiorami warzyw z własnego ogrodu.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Proszę wprowadzić imię

Państwa Imię

Proszę wprowadzić email

Państwa email

Proszę wprowadzić opis

Wczytywanie