Dilego.pl

Susza w ogrodzie

23.07.2019

0

Susza w ogrodzie

Ogrodnictwo jest pracą, w której nawet po latach nie można być pewnym wyniku. Jednak ogrodnicy mają jedną pewność - susza ostatnich lat nie tylko się powtórzy, ale niestety również pogorszy. Przygotuj swój ogród i zdobądź dużo wody.

Ani kropli odpadów
Czy twój ogród jest blisko stawu, rzeki lub zalanego kamieniołomu? Dopóki to źródło wody nie wyschnie z powodu suszy, wygrałeś. Woda może być pobierana z niego za pomocą wiadra.

Konewka plastikowa 8l

 

Zbieranie wody deszczowej w beczkach jest teraz powszechne w każdym ogrodzie. Niestety, w ostatnich latach długie okresy bez deszczu często zmieniają się wraz z nagłymi ulewnymi opadami deszczu. Przygotuj się na nie i zdobądź więcej beczek lub płaskiego plastikowego zbiornika osadzonego w ziemi.

Przykryj wodę w beczkach i zbieraj ją regularnie, aby była do podlewania. Jeśli masz beczkę wyposażoną w kran lub otwór na wąż, możesz z niego kożystać bardzo wygodnie.

Zahradní hadice flexi GT22M

Co sadzić
Czy sadziłeś drzewa w swoim ogrodzie 20 lat temu, które teraz zapewniają korzystny cień na całym obszarze? Jeśli nie, napraw to później tej jesieni. Podczas sadzenia pomyśl o drzewach cieniujących twoją ziemię, a nie sąsiadów.

Zastąp w przyszłości starannie przyciętą trawę angielską łąką kwiatową, która nie wymaga tak dużo wody, zmienia się w ciągu roku, a jeszcze więcej radości mają owady. Ponadto, jeśli to możliwe, nie koś całego trawnika w tym samym czasie, zawsze pozostawiaj część ogrodu nieciętą.

Wąż ogrodowy rozciągliwy Flexi GT22M


Woda jako dekoracja ogrodu
Wilgoć w ogrodzie może również zwiększyć wyszukany staw ogrodowy. Powinien być umieszczony w cieniu i pokryty roślinami wodnymi o dużych liściach, aby woda nie odparowała zbyt mocno. Jeśli dodasz kilka płaskich kamieni, otrzymasz naturalną fontannę dla np. ptaków.

Fontanna wodnik ogrodowa beczki drewniane

Czy odważysz się zbudować sam staw? Umieść fontannę w ogrodzie, oczywiście ponownie w cieniu. Przed zakupem zdecyduj, czy wolisz romantyczną, czy rustykalną fontannę.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...