Dilego.pl

Skandynawski styl w Twoim domu

23.01.2023

0

Skandynawski styl w Twoim domu

Trendy mieszkaniowe przychodzą i odchodzą. Jednego roku w modzie jest minimalizm, potem znów króluje maksymalizm, jednego roku projektanci stawiają na musztardową żółć, następnego roku „must have" akcesoriów w kolorze peri... A potem styl skandynawski. Prostota, czystość i przytulność jak w przeciwieństwie do surowej nordyckiej natury i mrocznych zim.

Wydaje się, że życie w stylu skandynawskim nie tylko wyjdzie z mody. Wręcz przeciwnie, zyskuje coraz więcej zwolenników za jej umiarkowaniem, trwałością i powrotem do natury. Czy ty też uległeś jego urokowi? Na początek spróbuj zaaranżować tylko jeden pokój w mieszkaniu, wzorując się na Skandynawach.

Zapomnij o ciemnych kolorach i tandetnych dodatkach. Przestrzeń, w której gromadzi się cała rodzina i w której spędza się większość dnia, musi być dobrze oświetlona, ​​prosta i praktycznie urządzona. Jasne kolory odpędzają mrok jesiennych i zimowych dni, a minimalistyczny układ znacznie ułatwia sprzątanie. W końcu kto chciałby spędzać całe dnie ze ścierką do kurzu w ręku, woli spędzać wolny czas z rodziną!

Przemyślanie zaaranżowana sypialnia jest nie tylko łatwa w utrzymaniu, ale także sprzyja regeneracji i wypoczynkowi. Ponownie postaw na jasne kolory i proste zdobienia, które działają uspokajająco. Naturalnie naturalne tekstylia, takie jak bawełna, wełna, len czy skóra oraz przyjemne i stonowane oświetlenie to podstawa.

Skandynawski styl sprawdzi się również w Twojej łazience. Nie bój się łączyć ze sobą kilku naturalnych materiałów. Jasne drewno jako okładzina ścienna, umywalka z naturalnego kamienia, płytki z otoczaka rzecznego, a może szklane szafki optycznie powiększą i doświetlą przestrzeń łazienki. Nie zapomnij o detalach w postaci akcesoriów łazienkowych, dywaników i zasłon prysznicowych.

Hygge na żywo!

Podczas gdy Czesi dali światu słowo „robot", Duńczycy przynieśli równie słynne słowo „hygge" (choć pierwotna forma słowa hyggelig pochodzi z języka norweskiego). Hygge – to świeczki, kubek kakao, ciepła kąpiel, ulubiony film, ale także domowe dodatki jak narzuty i puszyste poduszki. Krótko mówiąc, Hygge to wszystko, co wywołuje poczucie szczęścia, bezpieczeństwa, ciepła i przytulności nawet podczas najzwyklejszej codzienności. 

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...