Dilego.pl

Parasole nie tylko od ogrodu.

05.05.2023

0

Parasole nie tylko od ogrodu.

Parasole to nieodłączny element wyposażenia tarasu czy ogrodu. Nie tylko chronią nas przed słońcem i ewentualnie deszczem, ale także stanowią element dekoracyjny, który może dopełnić estetykę naszego miejsca wypoczynku. Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze parasola jest jego kształt oraz wielkość.

Parasole okrągłe są najczęściej spotykane i popularne ze względu na swoją uniwersalność. Ich kształt umożliwia optymalne wykorzystanie miejsca, a także pozwala na łatwe dopasowanie do różnych rodzajów mebli ogrodowych. Jednakże, w zależności od wielkości, okrągłe parasole mogą mieć mniejszą powierzchnię osłony w porównaniu z innymi kształtami.

Parasole kwadratowe są wybierane ze względu na swoją prostą i elegancką formę. Ten kształt parasola jest idealny do ustawienia nadstołami lub do wykorzystania na niewielkim tarasie. Jednakże, podobnie jak w przypadku okrągłych parasoli, powierzchnia osłony zależy od wielkości.

Parasole prostokątne to doskonałe rozwiązanie dla dużych stołów ogrodowych lub tarasów. Ich kształt pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, zapewniając dużą powierzchnię osłony przed słońcem. Dodatkowo, prostokątne parasole są łatwe do dopasowania do prostokątnych lub kwadratowych mebli ogrodowych.

Jeśli chodzi o rozmiar parasoli, to standardowe wymiary to 3 metry i 4 metry. Parasole o rozmiarze 3 metrów są odpowiednie dla mniejszych tarasów lub ogródków, a ich kompaktowa konstrukcja pozwala na łatwe przechowywanie. Z kolei, parasole o rozmiarze 4 metrów są idealne dla większych przestrzeni, np. przy basenie lub w ogrodzie.

Podsumowując, wybierając parasol należy wziąć pod uwagę jego kształt i rozmiar, aby osiągnąć najlepszy efekt osłony przed słońcem czy lekkim deszczem, a także dopasować go do aranżacji naszego tarasu lub ogrodu.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...