0

Koszyk

0 zł

Państwa kosz jest pusty

+48 881 713 281

(8:00 - 22:00)

Grill i jego historia

24.05.2019

0

Grill i jego historia

Kiedy w letnie wieczory kładziesz mięso na grillu i polewasz go piwem, czy kiedykolwiek myślałeś, że jesteś częścią historii? A jak jest ta historia? Czy wraca do prehistorycznych jaskiń lub do oryginalnych wysp karaibskich? Wyobraźmy sobie ekscytujące początki grilla.

Ludzie przygotowują mięso w ogniu od niepamiętnych czasów. Starzec odkrył, że mięso w pobliżu otwartego ognia było „ugotowane", ale zwyczaj grillowania uważa się za zwyczaj plemienia Aravak na wyspie Hispaniola na Karaibach, aby przygotować mięso na drewnianej siatce nad kominkiem. w XVI wieku rozprzestrzeniła się na Europę i inne części świata z pomocą hiszpańskich zdobywców.
W XVIII wieku grill cieszył się popularnością w Stanach Zjednoczonych, najpierw na południowym wschodzie, gdzie zwyczajowo grillowano wieprzowinę w różnych imprezach towarzyskich i rodzinnych. W miarę postępu kolonizacji BBQ rozprzestrzeniało się z czasem na zachód Ameryki.

Ważne kamienie milowe:

1897 - Ellsworth B. A. Zwoyer opatentował brykiet z węgla drzewnego. Niestety, w 1921 roku Henry Ford w jakiś sposób ukradł ten wynalazek, produkując brykiety z tego, co pozostało po produkcji drewna z trocin.

1952 - George Stephen, który pracował jako spawacz w Weber Brothers Metal Works, pomyślał o wykonaniu prostego okrągłego grilla poprzez cięcie metalowej boi. Użył górnej części jako pokrywki, która utrzymywała mięso ciepłe i smaczne. Stworzyło to prawdziwą ikonę używaną dziś do grillowania węgla drzewnego.

Lata sześćdziesiąte - lata 60. to początek grilla gazowego. W chwili narodzin właściciele gazowni William G. Wepfer i Melton Lancaster z Arkansas w Luizjanie wprowadzili pierwszy grill gazowy do sprzedaży gazu. Wepfer, dyrektor marketingu firmy, przekształcił klasyczny grill węglowy w grill gazowy w swoim garażu. Wkrótce Amerykanie pokochali go za łatwość użycia bez zbędnego bałaganu.

1961 - Nie byli bezczynni nawet w Illinois. Walter Koziol z Modern Home Products przedstawił pierwszy wielofunkcyjny grill. Został wyposażony w reflektor i osłonę przeciwwiatrową i może być podłączony zarówno do domowego źródła gazu, jak i do bomby. W latach 70-tych popularność zyskała Char-boil, która łączyła zarówno grill, jak i butlę gazową.

Grille ogrodowe w specjalnych cenach


Wybór grilla ogrodowego jest dzisiaj bardzo szeroki. Niezależnie od tego, czy wolisz grill węglowy, grill gazowy czy tęsknotę za własnym kominkiem z terakoty, na pewno wybierzesz spośród nas. Skorzystaj z naszych rabatów i przygotuj się na nowy sezon grillowy na czas!

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Proszę wprowadzić imię

Państwa Imię

Proszę wprowadzić email

Państwa email

Proszę wprowadzić opis

Wczytywanie