Dilego.pl

Ćwiczymy w domu - Hantle jednoręczne

12.02.2020

0

Ćwiczymy w domu - Hantle jednoręczne

Prawdopodobnie wiesz, że podczas ćwiczeń w domu możesz uzyskać silniejsze ciało i większe mięśnie. Dzisiaj skupimy się na innej istotnej części siłowni - hantlach jednoręcznych lub hantlach. Potrzebujesz tylko hantli, trochę miejsca i trochę czasu.

Zestaw 2 x Hantle neoprenowe MOVIT 2 kg

Ćwicz i wzmacniaj nie tylko biceps i triceps, ale także plecy, klatkę piersiową i ramiona. Początkujący i zaawansowani z pewnością będą zainteresowani wyborem hantli jednoręcznych. Hantle są podzielone według przetwarzania i wagi na kilka podstawowych kategorii:

1. Hantle do aerobiku, fitboksa itp. - zwykle sprzedawane prosto w dwóch częściach, a ich waga wynosi od 0,5 kg do 3 kg.

2. Hantle uniwersalne - mają stały ciężar od 2 kg do 60 kg, ergonomiczny uchwyt z antypoślizgowym radełkowaniem. Należą do nich kettlebell.

3. Hantle - składające się z trzonu i zestawu ciężarków. Każdy ćwiczący może dopasować wagę do swoich bieżących wyników.

Możesz również kupić pełny zestaw hantli, zwykle 2 hantle o wadze 2,5 kg, 2 5 kg i 2 7,5 kg są zalecane.

Ćwiczenia z hantlami jednoręcznymi

Biceps - podstawowym ćwiczeniem jest tak zwany skok bicepsa, w którym równomiernie obracasz obie ręce. Możesz ćwiczyć w pozycji stojącej lub siedzącej. Innym wariantem jest skok młota. Podczas podnoszenia obu rąk jednocześnie z hantlami na ramiona. 

Zestaw 2 x Hantle neoprenowe MOVIT 3 kg

Triceps - tak zwane rozszerzenia triceps są bardzo skuteczne. Ćwiczą stać, siedzieć i leżeć. Opuść obie ręce pod kątem prostym, głową w dół, leżąc, unieś hantle naprzemiennie do sufitu i głowy, tak aby ramiona tworzyły literę V.

Ramiona - wyciągnij ręce z hantlami stojąc, ćwicz ramiona w pozycji stojącej lub siedzącej (na przykład na piłce gimnastycznej), podnosząc hantle do poziomu ramion, a następnie w górę i z powrotem do ramion.

Plecy - doskonałe ćwiczenia na plecach to tak zwany martwy ciąg - z hantlami w obu rękach przejdź do lekkiego przysiadu, a następnie ponownie do pozycji stojącej.

Hantla stalowa MOVIT profesjonalna, talerze z gryfem, 15 kg

Nie kupuj hantli jednoręcznych na bazarze. Dzięki naszym korzystnym cenom i szerokiej gamie sprzętu fitness możesz cieszyć się nowymi ciężarami jedną ręką.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...