Dilego.pl

4 wskazówki dotyczące przytulnego balkonu lub tarasu

16.07.2020

0

4 wskazówki dotyczące przytulnego balkonu lub tarasu

Nic nie może się równać z letnim siedzeniem w ogrodzie. Ale co, jeśli masz tylko mały taras lub nawet prefabrykowany balkon? Przeczytaj i przekonaj się, że nawet w małej przestrzeni możesz urządzić przytulną oazę odpoczynku.

Zacznij od podłogi

WPC płytki G21 Samoa, Heban 2,3 x 30 x 30 cm

Nowa podłoga natychmiast zmieni Twój taras lub balkon nie do poznania. Zamiast klasycznych płytek wypróbuj deski WPC, które nie wymagają klejenia. Po prostu połącz je do siebie i dopasuj wolne krawędzie za pomocą paska przejściowego. Materiał WPC wykonany jest z włókien drzewnych i tworzywa sztucznego, a jego jakość jest porównywalna z właściwościami drewna egzotycznego

Wybierz odpowiednie meble

Komplet Bistro stół + dwa krzesła Garth

Meble na mały balkon powinny przede wszystkim składane, lub. sztaplowane. Dzięki temu możesz go łatwo przechowywać, kiedy nie potrzebujesz, na przykład na zimę. W przypadku balkonów ogólnie odpowiednie są lżejsze meble, takie jak drewniane, metalowe lub poliratynowe. Zwróć szczególną uwagę na wybór mebli na otwarty taras lub odkrytą loggię. Aby uniknąć konieczności ciągłego czyszczenia stołów i krzeseł, wybierz meble z tworzywa sztucznego lub meble ze sztucznego rattanu, które są wyjątkowo odporne na złe warunki pogodowe. Ukryj się przed słońcem pod półkolistym parasolem lub markizą

Ogród na balkonie

Na tarasie lub balkonie nie musisz zadowolić się tylko pudełkiem bratki. Świetnie sprawdzą się tu zioła śródziemnomorskie, takie jak tymianek i rozmaryn, a także małe pomidory balkonowe. Możesz nawet wyhodować niektóre rodzaje sałatek w pudełkach i ogórki sałaty w większych doniczkach.

Oświetl taras

Łańcuch lamp ogrodowych solarny Garth - latarnie 24 diod LED

Udekoruj nim taras lub przynajmniej drzwi balkonowe. Należy jednak pamiętać, że do oświetlenia zewnętrznego nadają się tylko światła o stopniu ochrony co najmniej IP 44. Lub uzyskaj słoneczne oświetlenie ogrodowe, które jest ładowane światłem słonecznym w ciągu dnia i pięknie świeci przez całą noc.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...