Dilego.pl

Co musisz zrobić dla swojego ogrodu przed zimą?

20.11.2020

0

Co musisz zrobić dla swojego ogrodu przed zimą?

Powoli dobiega końca sezon ogrodniczy. Przed zimą należy oczyścić ogród i przygotować go do wypoczynku. Jest jednak kilka czynności, które jesienią są odpowiednie i potrzebnie ogrodowi.

Co musisz teraz zrobić

Gleba potrzebuje pożywienia. Grzątki są zmęczone po długim sezonie i dlatego docenią dawkę kompostu czy obornika. Składniki odżywcze w glebie przyciągają dżdżownice, które puchną glebę i przygotowują ją na następny sezon.

Kompostownik Deco 340 L


Wiosenne cebulki muszą w październiku być ziemi. Posadź tulipany i żonkile wystarczająco głęboko i podlewaj je do zamarznięcia

KETER Wózek ogrodowy Easy Go - 55 l, beżowy


Zbierz wszystkie warzywa owocowe. Jeśli część plonu nadal pozostaje w grządkach, nadszedł czas, aby go zebrać. Wyjątkiem są mrozoodporne warzywa, takie jak loki czy brukselka.

Regularnie zgrabiaj liście. Szczególnie gdy leżysz na angielskim trawniku, konieczne jest regularne grabienie. Gnijące liście ograniczają przepływ powietrza i zamykają wilgoć na roślinności. Stąd już mały krok do choroby grzybiczej.

Kultywator ręczny Tornadica

Należy również zbierać opadłe jabłka. Jeśli jabłka spadają z drzewa przed zbiorem, oznacza to, że są przejrzałe lub dotknięte moniliozą. Dlatego zawsze należy je usuwać z trawnika, w przeciwnym razie w przyszłym roku mogą spowodować choroby grzybowe twoich jabłoni.

Przycinanie drzew. Każde drzewo można ściąć w innym czasie, ale jesień do nich nie należy. Jabłonie i grusze są przycinane pod koniec zimy i wczesną wiosną, a śliwki, wiśnie i czereśnie ponownie w okresie kwitnienia.

Sekator - 19 cm, SK5


Usuwanie suchych i martwych kwiatów. Jesienią nie trzeba za wszelką cenę pozbywać się wszystkich roślin. Suche jądra lub ozdobne trawy nadal zdobią ogród, nawet gdy spadnie pierwszy śnieg. Zmielone liście, jakkolwiek brzydko wyglądają, chronią podziemne części roślin przed holofrostem.

Jesienią nie da się obejść bez grabi, nożyc teleskopowych czy wózka ogrodowego. Możesz kupić u nas wszystkie narzędzia ogrodnicze przez cały rok w bezkonkurencyjnych cenach.

Z powrotem do blogu

Komentarz do artykułu (0)

Państwa Imię
Proszę wprowadzić imię
Kontaktowy Email
Proszę wprowadzić email
Państwa sprawa
Proszę wprowadzić opis
Dane oznaczone * są obowiązkowe
Wczytywanie
Wczytuję...